کد خبر: ٢٩٣٧٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/06/19-١١:٠٠

در این گزارش به تشریح آخرین وضعیت مرزهای خوزستان می پردازیم.

 

آبادان خبر _ براساس آخرین آمار تردد ارائه شده از مرزهای خوزستان از ۲۷ مردادماه تا پایان روز ۱۷ شهریورماه (یک تا ۲۲ صفر)، تردد بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر به ثبت رسیده است و البته روند ورود و خروج زوار همچنان ادامه دارد.

دراین زمینه ولی‌الله حیاتی فرمانده قرارگاه اربعین استان خوزستان در مرز شلمچه درگفتگویی گفت: بیش از ۹۰ درصد از پارکینگ شلمچه خالی شده است و عمده زائران از این مرز بازگشته اند.

وی درخصوص آخرین وضعیت مرز شلمچه افزود: در حال حاضر روند بازگشت زوار از مرز شلمچه مطلوب است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

فرمانده قرارگاه اربعین استان خوزستان در مرز شلمچه گفت: برای بازگشت زوار از مرز شلمچه علاوه بر اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی، قطار نیز وجود دارد و مشکلی در بازگشت زوار از مرز شلمچه نیست.

حیاتی ادامه داد: تقریبا روند بازگشت زوار رو به اتمام است و تردد از این مرز نیز روان است.

همچنین محمد خانچی فرمانده قرارگاه اربعین استان خوزستان در مرز چذابه درگفتگویی  گفت: بیش از ۹۵ درصد از پارکینگ چذابه خالی شده است.

وی درخصوص آخرین وضعیت مرز چذابه افزود: روند بازگشت زوار از این مرز روان است و با توجه به محدودیت هایی که در بحث خدمت رسانی مواکب وجود دارد، زواری که در عراق هستند باید نسبت به بازگشت اقدام کنند تا مشکلی در بازگشت نداشته باشند.

فرمانده قرارگاه اربعین خوزستان گفت: برای بازگشت زوار از مرز چذابه ناوگان حمل و نقل در نظر گرفته شده و مساله خاصی برای بازگشت زوار وجود ندارد.

همچنین براساس آمارهای ارائه شده از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تا پایان روز گذشته بیش از ۳۸۲ هزار مسافر توسط اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی از مرزهای شلمچه و چذابه جابه جا شده اند و روند ارائه خدمات رسانی به زوار برای جا به جایی آن ها ادامه دارد.

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه خبری آبادان خبر اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.


خروج