کد خبر: ٣٠٤٢٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/11/06-١٤:٢١

بسته خبری بین‌الملل

بسته بین‌الملل

دراین بسته خبری به‌تشریح آخرین اخبار بین‌الملل می پردازیم.

 

آبادان خبر _ آخرین اخبار بین‌الملل را اینجا بخوانید.

 

خارش صدودوازدهمین روز «طوفان الاقصی»

در یکصدو دوازدهمین روز عملیات طوفان الاقصی درگیری‌ها در جنوب نوار غزه بین مقاومت فلسطین و نظامیان صهیونیست جریان دارد.

صهیونیست‌ها حملات توپخانه ای خود را در جنوب نوار غزه از جمله در خان‌یونس متمرکز کرده‌اند. 

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که تیپ 11 ارتش رژیم صهیونیستی هم از غزه خارج شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در پی ضربات سخت مقاومت تاکنون هزاران نفر از نیروهای خود را  از نوار غزه خارج کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی در 24 ساعت گذشته 21 جنایت و کشتار دیگر را در غزه مرتکب شده که طی آن 200 نفر شهید و 370 نفر هم زخمی شدند.

این وزارتخانه افزود: شمار شهدای غزه از آغاز جنگ تا این لحظه به 25900 نفر و شمار مجروحان هم به 64110 نفر رسیده است.

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تجمع نظامیان و خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی را در اطراف مرکز نظامی  "أبو صفیة" در شرق اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه هدف قرار داده است. 

کاربران محترم تحولات صدودوازدهمین روز «طوفان الاقصی» را دنبال کنند.

*********************************************************

13:37- هدف قرار گرفتن نظامیان صهیونیست در غرب خان یونس

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد، گروهی از نظامیان اشغالگر اسرائیلی را در داخل خانه‌ای در غرب شهر خان یونس  واقع در جنوب نوار غزه با راکت ضدنفر هدف قرار داده که در جریان آن همه آن‌ها کشته یا زخمی شدند.

12:02- مردم صعده یمن: از عملیات ارتش یمن علیه متجاوزان حمایت می کنیم

مردم صعده یمن بعد از برگزاری تظاهرات گسترده امروز با صدور بیانیه ای بر وحدت مسیر و سرنوشت مشترک مردم یمن و فلسطین تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: ما در تمام سطوح به حمایت از غزه و مردم فلسطین تا تحقق پیروزی ادامه می دهیم و مواضع کشورهایی که در این زمینه سکوت پیشه کردند را محکوم می کنیم.

 تظاهرات کنندگان مردم صعده در این تظاهرات از عملیات نیروهای مسلح یمن و نیز جنبش‌های جهاد و مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق استقبال و از آن حمایت کردند.

در این بیانیه با اشاره به تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس علیه خاک یمن تاکید شده است که حملات آمریکا و انگلیس به یمن نقض حاکمیت این کشور است و این تجاوز بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.

در این بیانیه بر ادامه کمپین تحریم اقتصادی کالاهای آمریکایی و صهیونیستی و شرکت‌های حامی آنها تاکید کردند.

11:42- شهدای فلسطین در غزه به بیش از 26هزار نفر رسید

تعداد شهدای فلسطین از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به 26,083 نفر رسید. همچنین 64,487 فلسطینی دیگر هم در این مدت زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته مرتکب 19 جنایت و کشتار در غزه شده که در جریان آن 183 نفر شهید و 377 نفر دیگر زخمی شدند.

11:11- منابع صهیونیستی: هدفی را در شمال فلسطین اشغالی رهگیری کردیم

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک هدف هوایی را بر فراز جنوب «راس ناقوره» در شمال فلسطین اشغالی رهگیری کرده است.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند: ارتش اسرائیل یک موشک رهگیری را به سمت هدفی مشکوک بر فراز دریای مدیترانه مقابل شهرک «لیمان» در جلیل غربی، شلیک کرده است.

11:03- پایگاه عین الاسد بار دیگر هدف قرار گرفت

منابع خبری از حمله پهپادی جدید به نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد در عراق خبر دادند.

طی روزهای اخیر این چندمین بار است که پایگاه عین الاسد هدف حمله مقاومت اسلامی عراق قرار می‌گیرد.

10:55- خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی هدف مقاومت فلسطین قرار گرفت

گردان‌های مقاومت ملی وابسته به جبهه دموکراتیک فلسطین اعلام کرد که محل استقرار خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی را در منطقه «المغرافه» در نوار غزه هدف حمله خمپاره‌ای خود قرار داده است. 

10:55- معاریو: حماس مجدد کنترل شمال غزه را بدست گرفته است

روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد، جنبش حماس مجددا مناطقی در شمال نوار غزه را که ارتش اسرائیل از آن عقب‌نشینی کرده بود، تحت کنترل خود در آورده است.

10:54- هدف قرار گرفتن نیروهای پیاده نظام اسرائیل در کرانه باختری

گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کرد که نیروی پیاده نظامی رژیم صهیونیستی را در جریان عقب نشینی از اردوگاه قلندیا در شمال کرانه باختری هدف قرار داده است.

10:45- لغو پرواز شرکت صهیونیستی به آفریقای جنوبی

کانال دوازده رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شرکت العال این رژیم پرواز مستقیم به آفریقای جنوبی را لغو کرده است.

10:37- آغاز تظاهرات هفتگی مردم صعده در حمایت از ملت فلسطین

تظاهرت مردم صعده یمن در حمایت از ملت فلسطین تحت عنوان «یمن و فلسطین در یک سنگر» آغاز شد.

10:22- اذعان رژیم صهیونیستی به زخمی شدن 38 نظامی دیگر در نبرد غزه

ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که 38 نظامی و افسر این رژیم در جریان درگیری در غزه طی 24 ساعت گذشته زخمی شدند.

به این ترتیب تعداد افسران و نظامیان این رژیم که از آغاز جنگ زخمی شدند به 2748 نفر رسید. همچنین از آغاز حمله زمینی به غزه نیز 1258 نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

بر اساس گزارش رسمی ارتش اسرائیل، 396 افسر و نظامی این رژیم همچنان در بیمارستان‌ها تحت مداوا هستند که جراحت 38 نفر از آنها وخیم است.

10:13- شهادت 70 فلسطینی دیگر در بمباران رفح و خان‌یونس

منابع خبری گزارش دادند که دست کم 70 فلسطینی در بمباران 24 ساعت گذشته رژیم صهیونیستی به شهرهای رفح و خان یونس در جنوب نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.   

10:06- آژیر هشدار در شمال فلسطین اشغالی فعال شد

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی از به صدا در آمدن آژیر در شهرک صهیونیست نشین «مرغلیوت» و  «الجلیل الاعلی» نزدیک مرز با لبنان خبر دادند.

رسانه‌های صهیونیستی از رهگیری دو موشک از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

10:00- فرار نظامیان صهیونیست از رویارویی با مقاومت فلسطین در قدس اشغالی

نظامیان صهیونیست صبح امروز پس از هدف تیراندازی قرار گرفتن از سوی مقاومت فلسطین در نزدیکی اردوگاه قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی از میدان درگیری گریختند.

نظامیان اسرائیلی همچنین در جریان یورش به شهر «طوباس» در شمال کرانه باختری با رزمندگان مقاومت فلسطین درگیر شدند.

09:50- شهادت خبرنگار دیگر فلسطینی در غزه/شمار شهدای رسانه به 120 نفر رسید

 «إیاد الرواغ» مجری و تهیه کننده برنامه رادیو «صوت الاقصی» به همراه تعدادی از اعضای خانواده اش در پی بمباران شبانه رژیم صهیونیستی به منزلش در غزه به شهادت رسید.

با شهادت این خبرنگار شمار شهدای رسانه از آغاز جنگ غزه به 120 نفر افزایش یافت.

مهم ترین اخبار بامدادی جنگ غزه

11 شهید و  زخمی در بمباران منزل مسکونی در اردوگاه النصیرات 

در بمباران رژیم صهیونیستی به یک منزل مسکونی در غرب اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه، 11 نفر شهید و زخمی شدند. 


طرح پیشنهاد آتش بس حماس 

رسانه‌های رژیم اسرائیل مدعی شدند که حماس پیشنهاد آتش بسی داده که شامل دو دور توقف جنگ است که تقریبا تا دو ماه به طول خواهد انجامید.
براساس این پیشنهاد ادعایی، به ازای هر اسیر صهیونیست، 100 اسیر فلسطینی باید آزاد شود.
همچنین براساس این طرح آتش بس، اسرائیل کاملا از نوار غزه خارج شده و عقب نشینی می‌کند.

رئیس سیا با وزیر خارجه قطر و رئیس موساد و شاباک اسرائیل دیدار می‌کند

رسانه‌های رژیم اسرائیل مدعی شدند که رئیس سیا آمریکا، وزیرخارجه قطر، رئیس اطلاعات مصر و رؤسای سازمان‌های موساد و شاباک این رژیم در اروپا دیدار می‌کنند.

کانال دوازده رژیم صهیونیستی گزارش داد ، این نشست  اواخر هفته آینده در یکی از پایتخت‌های اروپایی و با هدف پیشبرد مبادله اسر برگزار می‌شود.

تجمع نظامیان صهیونیست در اردوگاه «المغازی» هدف مقاومت قرار گرفت

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تجمع نظامیان و خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی را در اطراف مرکز نظامی  "أبو صفیة" در شرق اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه هدف قرار داده است. 

فارن پالیسی: نتانیاهو تا جای ممکن به دنبال طولانی کردن جنگ است

نشریه فارن پالیسی در گزارشی نوشت: بنیامین نتانیاهو به امید دستیابی به یک پیروزی، سعی خواهد کرد تا جاییکه ممکن است جنگ را به درازا بکشاند.

به نوشته این نشریه، نتانیاهو برای بقای سیاسی خود و برای رهایی از کیفرخواست و محاکمه خود مبارزه می‌کند. او همچنین تلاش خواهد کرد تا در هر گونه کمیسیون تحقیق دولتی در آینده اخلال ایجاد کند و از پذیرش مسئولیت شخصی در قبال شکست‌های اطلاعاتی اجتناب کند./ اخبار بین‌الملل

این خبر بروزرسانی می شود... 


نماینده ویژه پوتین در سوریه: آمریکا بعد از عراق حتماً از سوریه نیز خارج خواهد شد

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه در نشستی خبری درباره بیست و یکمین نشست فرمت آستانه که متشکل از نمایندگان ایران، روسیه، ترکیه و روسیه است، اظهار داشت: بین نمایندگان اطلاعاتی روسیه، ترکیه، سوریه و ایران تماس های 4 جانبه جریان دارد.

وی افزود: باید بگویم که نشست وزرای دفاع 4 کشور و مذاکره آنها برای کاهش بحران در منطقه هنوز زود است.

لاورنتیف با بیان اینکه آمریکا به مخالفان مسلح در سوریه ماموریت داده که به نیروهای روس ضربه بزنند، اظهار داشت: در همین راستا، واشنگتن برای فشار بر پایگاه روسی حمیمیم به مخالفان مسلح سوری تسلیحات مدرن از جمله پهپادهای پیشرفته داده است. 

نماینده ویژه پوتین در امور سوریه همچنین در خصوص اخبار مربوط به خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت: بدون شک بعد از خروج از عراق، از سوریه هم خارج خواهد شد زیرا بدون استفاده از خاک عراق نمی تواند لجستیک پایگاه های نظامی اش در سوریه را تامین کند و اعزام نیرو و سلاح به سوریه ناممکن خواهد شد./ خبر بین‌الملل


ابوعبیده: در هفته گذشته ۶۸ خودروی زرهی را منهدم کردیم

ابوعبیده امروز پنجشنبه اظهار داشت که مجاهدان قسام 53 نظامی اسرائیلی را از فاصله صفر به قتل رسانده و 9 نظامی را با تفنگ تک‌تیراندازی هدف قرار داده و ده‌ها نظامی اشغالگر دیگر را در 57 عملیات نظامی مختلف اعم از هدف قرار دادن نیروهای دشمن با راکت‌های ضدنفر و ضداستحکامات، راکت و تیربار به قتل رسانده یا مجروح کردند.

وی افزود که مبارزان قسام 4 خانه، دو دهانه تونل و یک میدان مین را هم پس از ورود اشغالگران اسرائیلی منفجر کردند و دو پهپاد جاسوسی از نوع Skylark را سرنگون کرده و 8 کوادکوپتر اسرائیلی از جمله دو کوادکوپتر انتحاری را هم تحت کنترل گرفتند.

ابوعبیده تاکید کرد که مجاهدان این گردان‌ها نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را هم با گلوله‌های خمپاره و راکت‌های برد کوتاه در هم کوبیده و شهرهای مختلف صهیونیست‌نشین را هم آماج حملات موشکی قرار دادند./ اخبار بین‌الملل


رهبر انصارالله: نبرد ما تا توقف کامل تجاوزات صهیونیست‌ها به غزه ادامه دارد

رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد آمریکایی ها علاوه بر بمب هایی که در اختیار اسرائیلی ها برای به قتل رساندن فلسطینیان قرار می دهند؛ مستقیماً  در گرسنه نگه داشتن مردم فلسطین دخیل هستند تا آنها از گرسنگی بمیرند. این در حالی است که آمریکاییها حتی از دادن دارو و غذا به مردم غزه خودداری می کنند و علیرغم  اینکه می دانند تشدید کردن اوضاع برایشان هزینه بر خواهد بود به تشدید تنش ها علیه یمن نیز روی آوردند.

عبدالملک بدرالدین در ادامه گفت: تشدید تنش های آمریکا علیه کشور ما ، برای آنان در سطح اقتصادی هزینه های زیادی در پی خواهد داشت و یقینا گسترش درگیری ها نتایجی منفی خواهد داشت. این در حالی است که آمریکاییها اصلا توجهی به تهدید کشتیرانی بین المللی و تبدیل دریای سرخ به میدان جنگ و  رسیدن غذا و دارو به مردم غزه ندارند.

رهبر جنبش انصار الله یمن در ادامه سخنان خود گفت: از نظر آمریکایی ها  گسترش درگیری ها  و متشنج شدن اوضاع منطقه مشکلی نیست . آنها حتی از آغاز حوادث دریایی  زیر بار معادله عادلانه ای برای رسیدن غذا و دارو به دست فلسطینی ها نرفتند و این موضوع را برای حل بحران غذایی و دارویی  در غزه نپذیرفتند.

عبدالملک بدرالدین تاکید کرد امت اسلامی در قبال ظلم و تجاوز آمریکا و  حمایت از مردم مظلوم فلسطین مسئولیت بزرگی بر دوش دارد.

رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنرانی خود بر ادامه مقاومت و  نبرد تاکید کرد و گفت: نبرد ما ادامه خواهد داشت و ما تاکنون بیش از 200 فروند  پهپاد و بیش از 50 موشک بالدار و بالستیک شلیک کرده ایم. عملیات و حملات ما تا زمان رسیدن غذا و دارو به تمامی ساکنان غزه و توقف جنایت صهیونیست ها ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: اصرار آمریکا بر حمایت از جنایات صهیونیست ها و نپذیرفتن معادله بشردوستانه بر موضعگیریهای ما تأثیری نخواهد گذاشت و هرگز ما را وادار به عقب نشینی نخواهد کرد. نبرد ما ادامه خواهد داشت و کاملاً با نبرد غزه مرتبط است در حالیکه آمریکایی‌ها  به دنبال فریبکاری های نخ نما شده هستند./ خبر بین‌الملل

 

 

 

پایگاه خبری آبادان خبر اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.


خروج